Пятница, 16.04.2021, 16:40

...Туристична фірма... "ТРИ БАЖАННЯ"  Дніпропетровськ_716-64-13; 050-969-36-30; 067-39-88-327

Меню сайту
Календар
«  Апрель 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

ЧЕХІЯ

ЧЕХІЯ

Процедура видачі віз до 90 днів урегульована Постановою  Європейського парламенту та Ради № 810/2009 про візовий кодекс Спільноти.

Процедура видачі віз понад 90 днів урегульована законом за № 326/1999 Сб " Про знаходження громадян іноземних держав на території Чеської Республіки та зміни деяких законів у звучанні останньої редакції".

Згідно директиви  Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки № 462/2008 Сб., (в якій вказаний перелік країн громадяни яких мають право подавати документи на отримання візи (перебування понад 90 днів), видання дозволу на довгострокове або постійне місце проживання лише в дипломатичній установі  в країні громадянином якої він являється або яка видала паспорт, або в країні в якій має постійне місце проживання або реєстрацію), громадяни наступних країн можуть подавати документи в Генеральному консульстві ЧР у Львові у випадку якщо задовольняють вище вказані умови (тобто йдеться про громадяни України, або володіють українським закордонним паспортом, або мають постійне місце проживання або реєстрацію в Україні).

Процедура розгляду заяви на видачу короткострокової візи є компетенцією консульств та посольств Чеської Республіки, тобто, диппредставнитства ЧР уповноважені самостійно приймати рішення про видачу транзитної візи крізь аеропорт (тип A) та візи на 90 днів (тип C). Розгляд заяви про видачу довгострокової візи (строком перевищуючим 90 днів - тип D) є компетенцією органів поліції ЧР по справах іноземців.

Кожний заявник отримає печатку до закордонного паспорту, котра підтверджує прийняття анкети. У випадку отримання візи на печатку наклеюється віза. Ця печатка немає жодних юридичних наслідків.

Зазвичай короткострокові візи до 90 днів розглядаються до 15 днів, але існують випадки коли термін розгляду продовжений до 60 днів.

У відповідності до статті 32 пункт 2 візового кодексу при відмові у виданні візи до 90 причини відмови повідомляються заявнику у письмовому вигляді. Рішення є остаточним і не підлягає оскарженню.

У відповідності до ст. 51 п.2 вищевказаного закону на отримання візи понад 90 днів, довгострокове та постійне місце проживання не існує правового домагання. Відмова у видачі візи є остаточним рішенням, яке не підлягає оскарженню.

Кожний прохач, якому було відмовлено у видачі візи понад 90 днів довгострокове та постійне місце проживання, отримує в письмовому вигляді інформацію про підстави відмови, об’єм інформації передбачений ст.56 вказаного закону.


Прийом анкет на візи у Генеральному консульстві Чеської Республіки у Львові проводиться тільки після попередньої реєстрації. Послуга є доступною лише у робочі години ГК, за винятком чеських та українських державних свят, а саме:

Понеділок–Четвер 9.00 – 12.30   14.00 – 15.30

Зауваження: телефонна розмова тарифікується за стандартними телефонними тарифами. Кожен повнолітній заявник повинен зареєструватися самостійно, реєструватися групами не можна. 

Для успішної реєстрації необхідно надати наступну інформацію:

1.   Ім’я та прізвище

2.   Дата народження

3.   Номер закордонного паспорта 

4.   Номер свого контактного телефону (не дозволяється подавати номери телефонів посередницьких організацій)

 

 Порядок поданнязаяв на візу

Для подання анкет на отримання візиобов’язковою є особиста присутність заявника.Заява на візу подається не раніше, ніж за три місяці до запланованої поїздки.

Для подання анкети на отримання візи на перебування до 90 днів (т.зв. туристичні чи службові візи) необхідно надати такі документи:

  • розбірливо заповнену латиницею та підписану анкету-заяву на візу (взірець заповнення - сторінка 1,сторінка 2сторінка 3сторінка 4), бланк анкети можна отримати безкоштовно у Генеральному консульстві Чеської Республіки в м.Львові або роздрукувати з Інтернету. Кожен заявник заповнює анкету самостійно.
  • дійсний підписаний закордонний паспорт,виданий менше ніж 10 років тому (термін дії якого мінімум на три місяці довщий від дати запланованого повернення з Чеської Республіки) + копія; паспорт повинен мати мінімум дві вільні сторінки,
  • сучасна кольорова фотографія– 1 шт.
  • сплачений  візовий збір,
  • медична страховка на період подорожі
  • додаткові документи(всі документи подаються в оригіналі з копією, Генеральне консульство має право вимагати офіційний переклад деяких документів)

а)   документи, що засвідчують мету подорожі

б) документи, що стосуються забезпечення житлом, або підтвердження наявності достатніх коштів для проживання 

в) документи, які засвідчують, що заявник має достатньо коштів як на харчування протягом передбачуваного часу перебування, так і для повернення до країни походження чи проживання, або на транзитний проїзд до третьої країни, в якій йому гарантовано прийом, або ж документи на підтвердження того, що заявник у змозі ці кошти забезпечити легальним шляхом,

г) інформацію, на підставі якої можна зробити висновок, що заявник має намір залишити територію країн-членів ЄС до закінчення терміну візи, на яку він подає заяву.

Після отримання відмови, прохач може будь-коли, також безпосередньо після відмови, подати нову заяву, пред’явивши необхідні документи.

Отримання візи не надає автоматичного права вступу на територію країн шенгену. Тримачі візи зобов’язані на зовнішніх кордонах підтвердити факт виконання умов вказаних в статті № 5 Шенгенського прикордонного кодексу.

Відповідно закону за № 101/2000 Сб " Про охорону особистих даних та зміни деяких законів у діючій редакції " особисті дані прохача можуть бути надані виключно тільки відповідним органом ЧР для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі візи.

Прохач має право доступу до своїх особистих даних, якими у зв’язку із візовою процедурою має у своєму розпорядженні відповідний орган, прохач також має право на виправлення цих даних. Якщо прохач знайде неточність даних враховуючи цілі їх обробки, він має право вимагати роз’яснення та виправлення недостовірностей. У випадку, якщо претензія прохача визнана обґрунтованою, дипредставнитство негайно усуває невідповідності. У випадку, якщо дипредставнитство відмовляється виконувати претензію, прохач має звернутися безпосередньо до Установи з охорони особистих даних ЧР (Úřad pro ochranu osobních údajů ČR). По конкретну довідку прохач звертається до співробітників візового відділу дипредставнитства.

Віза для перебування понад 90 днів – основна інформація

Основана інформація щодо розгляду заяви на перебування в ЧР понад 90 днів

У Чеській Республіці згідно з чинним законом (№ 2/1969 Зб.Зак.) центральним органом державного управління з питань видання дозволів на перебування іноземців є Міністерство внутрішніх справ ЧР. Ряд корисних порад та інформацію про умови перебування іноземців на території Чеської Республіки про це ви знайдете на веб-сторінках МВС ЧР. (тут)

Розгляд справи та надання дозволу на довготермінове перебування га території ЧР регулюється законом про іноземців (№ 326/1999 Зб.Зак.). Цей закон постановляє, що вирішення справ щодо віз та перебування розподіляється між органами Міністерства внутрішніх справ ЧР та Міністерства закордонних справ ЧР. Повний текст закону в чеській та англійській версії можна також знайти на веб-сторінці МВС ЧР в поданому вище посиланні.

До компетенції дипломатичних представництв ЧР входить ведення справ за заявами на видання короткотермінових (шенгенських) віз. Дипломатичні представництва в таких випадках самі  відповідно до своїх повноважень приймають рішення про надання транзитних віз для перельоту чи проїзду та віз для перебування до 90 днів.

Прийняття рішень за заявами щодо надання довготермінових віз (на перебування понад 90 днів) та щодо довготермінового перебування й постійного проживання знаходиться в компетенції органів чеської поліції для іноземців у ЧР.

Заяву на візу для перебування понад 90 днів (віза типу D) може подавати іноземець, котрий має намір перебувати на території ЧР з конкретною метою на період, зо перевищує 3 місяці. Заяву щодо надання візи на перебування понад 90 днів  разом з іншими необхідними документами іноземець подає особисто в дипломатичному представництві ЧР за кордоном на бланку «Заява на отримання довготермінової візи». За прийняття заяви на отримання візи дипломатичне представництво стягує відповідний офіційний збір. Від оплати офіційного збору звільнено при прийнятті заяви іноземців віком менше 5 років. Подібний порядок встановлено для прийняття заяв на дозвіл на довготермінове перебування або постійне проживання. В таких випадках заповняється бланк «Заява». Обидві анкети до вашого розпорядження на веб-сторінці (тут) .

Після прийняття заяви та всіх документів дипломатичне представництво надсилає заяву на візу на перебування понад 90 днів та на дозвіл для довготермінового перебування чи постійного проживання для розгляду в Чеську Республіку. На території ЧР проводиться розгляд заяви в поліції для іноземців, де приймається рішення щодо кожної заяви зокрема. Про результат розгляду заяви поліція для іноземців повідомляє дипломатичне представництво, котре заявникові візи повідомить про результат розгляду та у випадку позитивного рішення оформить потрібну візу в закордонному паспорті.

Перед отриманням візи на перебування понад 90 днів іноземець повинен подати документ про медичне страхування на час поїздки та перебування на території ЧР. Згідно з законом дипломатичне представництво не має права змінювати рішення органу поліції для іноземців.

Дійсна віза типу D дає право на перебування як у ЧР, так і в інших країнах шенгенської зони.

Максимальний період перебування в шенгенській зоні, крім ЧР, обмежений до дев’яноста днів протягом кожного шестимісячного періоду.


Наявність візи не гарантує в'їзду на територію Шенген. 

Остаточне рішення про в'їзд приймає Прикордoнна служба.


ТУРИСТИЧНА ФІРМА «ТРИ БАЖАННЯ»

бажає Вам вдалого та приємного дня!!!